Type and press Enter.

Czwartkowe Muzyczne Reminiscencje – vol. 9

BANDA I WANDA – NIE BĘDĘ JULIĄ – 1983. Wanda Kwietniewska, ex-wokalistka grupy Lombard, z którą to nagrała była dwie płyty, jesienią 1982 roku zakłada własny, pop-rockowy zespół o nazwie Banda i Wanda. Kwietniewska pełni tam rolę nie tylko świetnej wokalistki, ale odpowiada też po części za materiał muzyczny. Dwa lata później, przysłowiowe już światło dzienne, ogląda debiutancki, długogrający album zespołu, zatytułowany eponimicznie Banda i Wanda.

Wspominany dziś singiel Nie będę Julią, zaczął promować debiutancką płytę już w roku 1983. Ten znakomity, pełen pozytywnej pop-rockowej energii kawałek, charakteryzuje się również smaczną i przebojową nutą, pozwalającą bez większych trudności na umiejscowienie tej piosenki w muzycznie magicznych latach osiemdziesiątych, tak zasłużonych dla polskiej muzyki rozrywkowej!

Wspominając tutaj, zapewne jednorazowo, Wandę i jej Bandę, nie sposób pominąć i nie napomknąć choćby o kultowym już młodzieżowym serialu Siedem życzeń, do którego, także w roku 1984, grupa nagrała dziewięć znakomitych piosenek, wyśmienicie dopełniając wyjątkowy klimat tej historii o tajemniczym kocie Rademenesie, Darku i rodzinie Tarkowskich.

Siedmioodcinkowy serial wyemitowała w roku 1986 Telewizja Polska. Szybko zdobył on wśród młodej publiczności ogromną popularność. Świetna obsada, interesujący scenariusz (Maciej Zembaty), magiczne perypetie głównego bohatera, który jednocześnie całkowicie ucieleśniał żywot ówczesnego nastolatka, i nade wszystko kawał świetnej, muzycznej roboty wykonanej przez Johna Portera i Bandę i Wandę, wespół w zespół dopełniło losu tego przedsięwzięcia. Sukces!

W 2009 roku grupa Kwietniewskiej, odpowiedziała była na ciągłe nękania ze strony fanów serialu i nagrała w końcu album z serialową muzyką. Piosenki z serialu Siedem życzeń zarejestrowane zostały co prawda całkiem na nowo, acz uczyniono to na szczęście w znakomitych, bo oryginalnych aranżacjach. Uff… A czy Wy też czujecie to straszne zmęczenie? Posłuchajcie więc już sobie tego kultowego kawałka, a potem wypowiedzcie na głos swoje życzenie! Hator, Hator, HATOR!

Kapitan MO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *