Type and press Enter.

Czwartkowe Muzyczne Reminiscencje – vol. 10

CLASSIX NOUVEAUX – NEVER NEVER COMES – 1983. Nie tak dawno w naszym muzycznym cyklu pojawił się był Sal Solo, ze swoim niezapomnianym San Damiano (Heart and soul), a dziś ponownie gościmy w CMR tego wykonawcę. Tym razem jednak w jego wcześniejszym, noworomantycznym wcieleniu, wraz ze swym londyńskim zespołem o nazwie Classix Nouveaux. 

Zespół porównywany swego czasu do Duran Duran, nigdy nie osiągnął jednak takiego rozgłosu ani jego popularności. Przynajmniej w Zjednoczonym Królestwie, grupie bowiem udało się dochrapać pewnego sukcesu, m.in. w takich krajach jak była Jugosławia, Portugalia, Finlandia czy nasza Polska.

Znakomitym przykładem tej popularności jest dziś wspominany singiel. Never Never Comes, to utwór z ich trzeciej płyty – Secrets. Kawałek ten w Polsce osiągnął status hitu i osiągnął szczytowe, pierwsze miejsce na krajowych listach przebojów. Trudno się temu wielce dziwić, piosenka jest zaiste prawdziwie magiczna! Niezwykle nastrojowa, hipnotyzująca wręcz nuta i niesamowity a wybornie dopełniający klimat wokal Sala, uczynił (swego czasu w Polsce) ten kawałek wielkim przebojem! 

Przebojem, który i dziś słucha się z prawdziwą, a zupełnie niekłamaną przyjemnością. Never Never Comes to jednak nie tylko nostalgia, to niezapomniany też i jedyny w swoim rodzaju, pełen magii klimat gatunku new romantic. I to w zdecydowanie najlepszym wykonaniu. Posłuchajmy już zatem!

Kapitan MO

Zdjęcie w tle: https://www.last.fm/pl/music/Classix+Nouveaux

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *