Type and press Enter.

s. Małgorzata Chmielewska / Świata zakaźnym dobrem – bezustanne cerowanie

Cerowanie świata oraz Dobro jako choroba zakaźna autorstwa siostry Małgorzaty Chmielewskiej, to zapiski codziennych wydarzeń oraz przemyśleń, przeplatanych od czasu do czasu krótkimi historiami z żywotów świętych. To papierowa wersja internetowego bloga Siostry z lat 2009-2011 (Cerowanie…) oraz 2012-2014 (Dobro jako…).

To także krótkie sprawozdania z Jej licznych wyjazdów na seminaria, konferencje, kongresy, zebrania i inne spotkania, poświęcone sprawom ubogich i bezdomnych obywateli naszego kraju.

Cerowanie świata

„Żyjemy w świecie praw bez obowiązków. Nawet najsłabszy ma obowiązki wobec siebie i innych.”

Dzienniki to krótkie, acz celne w przekazie i w wartości pełne myśli. Ukazują one świat większości nam zupełnie jakby… inny, nieznany, obcy. Świat samotnych matek, bezdomnych, biednych, głodujących, chorych i zepchniętych na margines życia ludzi, którzy ostatniej szansy na odzyskanie swej zagubionej gdzieś ludzkiej godności szukać mogą – i odnajdują – w chrześcijańskiej miłości i ludzkim oddaniu, obficie serwowanym w 9 domach Wspólnoty „Chleb Życia”, której to przełożoną w Polsce jest charyzmatyczna siostra Chmielewska.

Znajdziemy tutaj historie, o których telewizyjne stacje informacyjne… nie informują. Historie niosące sobą dobro i nadzieję oraz wiarę w… człowieka.

„Dobro nie pcha się do gazet i na anteny. Z reguły nie ma na to czasu.”

Siostra oraz ludzie tej Wspólnoty, odbijając się po wielokroć od beznamiętnego i zimnego często muru, niedoskonałego systemu pomocy społecznej, tworzą sami, ciężką i prawdziwie heroiczną pracą i walką, system swój własny. Oparty w 100% na miłości do człowieka. Miłosierdziu, współczuciu, poświęceniu, oddaniu. Oddaniu, tym najczęściej zupełnie ostatnim w szeregu naszego społeczeństwa, wyrzuconym przez los, lub nierzadko i przez swój głęboki nierozsądek, na całkowity margines niechcianego przez nikogo, ludzkiego istnienia.

Dobro jako

„Życie od dawna biegnie równolegle do biurokracji, a skrzyżowanie tych dwóch bywa bolesne. Dla słabszych.”

Lektura tych niezmiernie potrzebnych – dla otwarcia naszych oczu i serc na ten inny świat – książek, stanowi jednak tylko wycinek problematyki, z którą to warto bardzo się zapoznać bliżej i głębiej. Warto bowiem przeczytać więcej o tym, czym zajmuje się ta Wspólnota, której przewodzi w tak bezkompromisowy sposób Autorka, jakie są cele Fundacji tam założonej, i jak oraz komu można pomóc robiąc choćby zakupy w tamtejszym sklepie!

„Moda na dobro, a nie moda na sukces.”

Polecam również odnalezienie na Jutubie Jej rekolekcji. Są potężne! Niesamowicie bogate, celne, przekonywujące, a przy tym całkowicie naturalne! Jak Dżem z Jasiowych truskawek, Konfitura z zielonych pomidorów czy Sos z cebuli z papryką – wszystko to do zakupienia i naprawdę rozkosznego posmakowania! (link poniżej)

„Bo władza to służba.”

A same książki? Czy warto je przeczytać i zapoznać się z myślami tej szalonej, oryginalnej siostry, zagonionej i oddanej całkowicie służbie (skoro Państwo nie potrafi) najuboższemu ciałem jak i często duchem człowiekowi? Do licha! Jakże mało się mówi o takich ludziach i o ich pełnej heroizmu, świętej walce! To trzeba poznać! Polecam!

Kapitan MO

Wszystkie cytaty pochodzą z książki Dobro jako choroba zakaźna.

Link do sklepu: www.skarbyprababuni.pl/shop

Grafika w tle: bi.gazeta.pl/im/ee/a6/13/z20604910IER,Siostra-Malgorzata-Chmielewska.jpg
Grafika w tekście: s. Małgorzata Chmielewska, Cerowanie świata, Wydawnictwo W drodze, 2015; s. Małgorzata Chmielewska, Dobro jako choroba zakaźna, Wydawnictwo W drodze, 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *